Wizyta podopiecznych Domu Dziecka

W dniu 3 listopada 2015 r. Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odwiedzili podopieczni Domu Dziecka nr 2. Wycieczkę, mającą na celu przybliżyć najmłodszym pracę strażaka, rozpoczęto od zwiedzania poligonu pożarniczego w Luboniu, gdzie mieli okazję obejrzeć różnego typu stanowiska przeznaczone do doskonalenia umiejętności ratowniczych. Ponadto, specjalnie dla nich zaprezentowano i omówiono zasady działania komory rozgorzeniowej oraz komory wysiłkowo – dymowej.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie garażu podziału bojowego Szkolnej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej. Tutaj mali goście mieli okazję zobaczyć strażaka w pełnym umundurowaniu specjalnym, samochody gaśnicze oraz sprzęt wykorzystywany podczas działań ratowniczo - gaśniczych. Ostatnią atrakcją wizyty w Szkole był, zorganizowany na sali medycznej, wykład na temat udzielania pierwszej pomocy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, zadając mnóstwo pytań i ochoczo biorąc udział w zajęciach praktycznych.

Na szczególne uznanie zasługuje fakt, iż całe, dające tyle radości wszystkim uczestnikom przedsięwzięcie, zorganizowane zostało z własnej inicjatywy kadetów drugiego rocznika.

CK/TT