Wizyta przedszkolaków z Familijnego Rancza

6 czerwca 2019 roku szkolną jednostkę odwiedziła blisko 50 osobowa grupa przedszkolaków z Przedszkola "Familijne Ranczo" mieszczącego się w Kiekrzu.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania naszych gości oraz podzielenia dzieci na dwie grupy zwiedzające. Podczas pobytu dzieci miały okazję zwiedzić wnętrze samochodu ratowniczego, założyć hełm strażacki oraz mogły ugasić "płonący pachołek" przy pomocy prądu gaśniczego. Funkcjonariusze zaprezentowali również sprzęt będący na wyposażeniu samochodów, wyjaśniając zasadę działania oraz opisując zdarzenia, w których jest najczęściej wykorzystywany, a także  przybliżyli charakterystykę przebiegu 24 godzinnej służby.

Na zakończenie wizyty korzystając z okazji zbliżających się wakacji strażacy złożyli maluchom życzenia udanych wakacji przypominając również o zasadach bezpiecznego spędzania czasu nad wodą.

Opracowanie: st. sekc. Krzysztof Fellmann - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: st. sekc. Krzysztof Fellmann - SA PSP w Poznaniu