Wizyta studentów Politechniki Poznańskiej w SA PSP w Poznaniu.

W dniu 1 czerwca br., w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, odbyły się zajęcia terenowe dla studentów trzeciego roku Inżynierii bezpieczeństwa, Politechniki Poznańskiej. Wizyta realizowana była w ramach przedmiotów "Organizacja systemów ratownictwa" oraz "Bezpieczeństwo obiektów przemysłowych". Wykładowcy naszej szkoły przybliżyli zadania realizowane przez PSP, zaprezentowali zaplecze edukacyjne, dzieląc się uwagami i spostrzeżeniami praktycznymi z zakresu bezpieczeństwa budynków. Następnie zorganizowano zajęcia w laboratorium fizykochemii i spalania, gdzie obrazowo przedstawiono zjawiska niebezpieczne pożarowo i wybuchowo mogące zachodzić w zakładach przemysłowych. Na koniec zorganizowano część praktyczną w postaci zapoznania ze sprzętem będącym na wyposażeniu samochodu ratownictwa chemicznego i ekologicznego. Każdy ze studentów mógł dotknąć sprzętu przeznaczonego do ograniczenia stref skażenia, detekcji gazów czy zestawu do pobierania próbek. Mamy nadzieję, że odbyte spotkanie będzie stanowiło preludium do dalszej współpracy.

Opracowanie: st. kpt. Emilia Pałubicka-Florczak, bryg. Przemysław Berus,
Zdjęcia: st. kpt. Emilia Pałubicka-Florczak.