Wsparcie dla rodziny Bartka

- "Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą.
Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością." Jan Paweł II

W dniu 30 lipca 2019 roku w Zarządzie Regionu NSZZ "Solidarność" Wielkopolska w Poznaniu odbyło się przekazanie środków finansowych zebranych na subkonto Regionalnej Sekcji dla rodziny kolegi Bartosza Urbańskiego członka naszej organizacji związkowej . Akcję zbiórki zapoczątkowała Regionalna Sekcja NSZZ "Solidarność" Pożarnictwa Wielkopolski skupiającą organizacje oddziałowe oraz zakładowe NSZZ "Solidarność" w komendach Powiatowych i Miejskich PSP woj. wielkopolskiego. Warto również zaznaczyć, że do zbiórki włączyli się również, funkcjonariusze z terenu naszego województwa niezrzeszeni w naszej organizacji, za co serdecznie dziękujemy.

W tym szczególnym wydarzeniu przekazania środków finansowych wzięli udział:

- rodzina kol. Bartka Urbańskiego funkcjonariusza/związkowca Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu,
- Zastępca Przewodniczącego Regionu Wielkopolska NSZZ "Solidarność" kol. Patryk Trząsalski,
- Zastępca Komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu st.bryg. mgr inż. Wiesław Pokorski,
- Przewodniczący Regionalnej Sekcji NSZZ "Solidarność" Pożarnictwa WLKP. kol. Tomasz Lewandowski,
- Przewodniczący Organizacji Oddziałowej NSZZ "Solidarność" Pożarnictwa Wielkopolski przy Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu kol. Marcin Żuchowski.

Dzięki Waszej pomocy kolegów związkowców oraz funkcjonariuszy PSP woj. wielkopolskiego uzbieraliśmy kwotę ponad 20.000 zł , za co serdecznie dziękuję Prezydium Regionalnej Sekcji. Słowo "Solidarność" nabiera w takich chwilach jeszcze większego znaczenia, jest dowodem na to, że nie będziemy sami, kiedy będziemy potrzebowali pomocy, wsparcia. To właśnie jest nasza siła pomoc bliźniemu i wspieranie strażaków w chwilach, gdy często na nikogo więcej nie można liczyć.

Ze Związkowym pozdrowieniem, z wyrazami wdzięczności i dumy.

Prezydium Regionalnej Sekcji
NSZZ "Solidarność" Pożarnictwa Wielkopolski