Wyjazd szkolnej kompanii COO

Na mocy dyspozycji Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie zadysponowano Szkolną Kompanię Wielozadaniową Centralnego Odwodu Operacyjnego liczącą 38 ratowników do zabezpieczenia działań marynarzy i nurków-minerów 8. Flotylli Obrony Wybrzeża podczas wydobycia i neutralizacji lotniczej miny morskiej z czasów II Wojny Światowej zalegającej w pobliżu wyjścia z Kanału Piastowskiego na Zalew Szczeciński.

Działania szkolnych powód działów polegały na wzmocnieniu obsad osobowych Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Międzyzdrojach oraz na zabezpieczeniu operacji wydobycia i neutralizacji zagrożenia.

Rozkaz wyjazdu wydano w piątek 12 lipca 2019 roku a wyjazd naszych pododdziałów nastąpił wieczorem w sobotę 13 lipca 2019 roku około godziny 21.00. O godzinie 4.00 siły i środki Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu zameldowały się na promie w Świnoujściu.

Opracowanie: st. kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: mł. bryg. Łukasz Kwas, kpt. Jacek Chełstowski - SA PSP w Poznaniu