Aktualności

Wypadek na autostradzie A2.

-
18 lipca 2019 roku około godziny 10.30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przyjęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na poznańskim odcinku autostrady A2, między węzłami Luboń a Krzesiny, na pasie w kierunku Świecka.

We wskazane miejsce niezwłocznie zadysponowano trzy zastępy ze szkolnej jednostki, jak również zastępy Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu oraz zastęp z OSP w Luboniu. Dodatkowo na miejsce przybyły Policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne jak również Służba Utrzymania Autostrady. 

Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono, że z niewyjaśnionych przyczyn doszło do zderzenia czterech samochodów ciężarowych i dwóch samochodów osobowych. Ten karambol na kilka godzin sparaliżował ruch na autostradzie w kierunku Świecka. Pośród podróżujących roztrzaskanymi pojazdami znalazło się pięć osób poszkodowanych - w tym jedna ciężko. Po zaopatrzeniu wszyscy ranni zostali przekazani ZRM i przetransportowani do pobliskich szpitali. Najciężej poszkodowana osoba została zabrana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do zadań przybyłych na miejsce ratowników należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca LPR oraz rozłączeniu akumulatorów w zniszczonych samochodach. 

Na miejsce przybyły i brały udział w działaniach zastępy SLRr, GBA i SCRt ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, zastępy SCRt z JRG 6 Poznań-Krzesiny, GCBA-Rt i SCRt Megacity z JRG 7 Poznań, zastęp SLRr z KM PSP w Poznaniu, zastęp SLRt z OSP w Luboniu, radiowozy Policji, Służba Obsługi Autostrady oraz śmigłowiec LPR i ambulanse PRM ZRM.

Przyczyny zdarzenia ustala policja.Opracowane: st. sekc. Krzysztof Fellmann - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: st. sekc. Krzysztof Fellmann - SA PSP w Poznaniu


Galeria