Aktualności

Wypadek na Głogowskiej

-
29 maja 2019 roku około godziny 7.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przyjęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych na ulicy Głogowskiej, w pobliżu ulicy Ostatniej w Poznaniu.

Pod wskazany adres niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy ze szkolnej jednostki. Dodatkowo o zdarzeniu zostały powiadomione Policja i Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z niewyjaśnionych przyczyn doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Na skutek zderzenia pojazdów nie było osób poszkodowanych.

Do zadań przybyłych na miejsce ratowników należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz neutralizacja płynów eksploatacyjnych rozlanych na jezdnię z uszkodzonych pojazdów. Podczas prowadzenia działań ruch na ulicy Głogowskiej był prowadzony jednym pasem.

Na miejsce przybyły i brały udział w działaniach zastęp GBA i GCBA ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, Policja oraz ZRM PRM.

Przyczyny zdarzenia ustala policja.Opracowanie: st. kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: asp. sztab. Sławomir Polcyn - SA PSP w Poznaniu


Galeria