Aktualności

Wypadek na Górczynie

-
1 maja 2019 roku około godziny 17.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przyjęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic Hetmańska i Górecka.

Pod wskazany adres niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy ze szkolnej jednostki. Dodatkowo o zdarzeniu zostały powiadomione Policja i Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z niewyjaśnionych przyczyn doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Na skutek zderzenia pojazdów poszkodowana została jedna osoba, która po zaopatrzeniu na miejscu przez Zespół Ratownictwa Medycznego została przewieziona  do szpitala.

Do zadań przybyłych na miejsce ratowników należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz neutralizacja płynów eksploatacyjnych rozlanych na jezdnię z uszkodzonych pojazdów. Na czas prowadzenia działań ruch na skrzyżowaniu był prowadzony jednym pasem.

Na miejsce przybyły i brały udział w działaniach zastępy GBA i GCBA ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, Policja oraz ZRM PRM.

Przyczyny zdarzenia ustala policja.Opracowanie: st. sekc. Krzysztof Fellmann - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: st. sekc. Krzysztof Fellmann - SA PSP w PoznaniuGaleria