Aktualności

Wypadek na Wildzie

-
10 kwietnia 2019 roku około godziny 14.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przyjęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch pojazdów osobowych w Poznaniu u zbiegu ulic Dolna Wilda i Hetmańskiej.

Pod wskazany adres niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy ze szkolnej jednostki, które wracały z interwencji przy innym zdarzeniu. Dodatkowo o zdarzeniu zostały powiadomione Policja i Państwowe Ratownictwo Medyczne. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z niewyjaśnionych przyczyn doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Na skutek zderzenia pojazdów poszkodowana została jedna osoba, która z obrażeniami ręki i zaopatrzeniu na miejscu działań kierowca została przewieziona do szpitala.

Do zadań przybyłych na miejsce ratowników należało zabezpieczenie miejsca działań, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączenie akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz neutralizacja płynów eksploatacyjnych rozlanych na jezdnię z uszkodzonych samochodów. Na czas prowadzenia działań ratowniczych wyłączono z użytkowania jeden pas ruchu ulicy Dolna Wilda biegnącej pod wiaduktem.

Na miejsce przybyły i brały udział w działaniach zastępy GBA i GCBA ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, Policja oraz ZRM PRM.

Przyczyny zdarzenia ustala policja.Opracowane: st. sekc. Krzysztof Fellmann - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: st. sekc. Krzysztof Fellmann - SA PSP w Poznaniu


Galeria