Wypadek na Wildzie

22 maja 2019 roku krótko po północy Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przyjęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego w okolicy skrzyżowania ulic Dolna Wilda i Wspólna w Poznaniu.

Pod wskazany adres niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy ze szkolnej jednostki. Dodatkowo o zdarzeniu została powiadomiona Policja.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z niewyjaśnionych przyczyn doszło do uderzenia kierującego samochodem osobowym w latarnię uliczną oraz dachowania pojazdu. Kierujący pojazdem oddalił się z miejsca zdarzenia.

Do zadań przybyłych na miejsce ratowników należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w rozbitym samochodzie.

Na miejsce przybyły i brały udział w działaniach zastępy GBA i GCBA ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu oraz Policja.

Przyczyny zdarzenia ustala policja.

Opracowanie: st. kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: asp. sztab. Grzegorz Andrzejczak - SA PSP w Poznaniu