Aktualności

Wypadek w Komornikach

-
5 czerwca 2019 roku około godziny 6.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przyjęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch pojazdów osobowych w Komornikach.

Pod wskazany adres niezwłocznie zadysponowano jeden zastęp ze szkolnej jednostki oraz jeden zastęp z OSP w Plewiskach. Dodatkowo o zdarzeniu zostały powiadomione Policja i Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z niewyjaśnionych przyczyn doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Na skutek zderzenia poszkodowany został kierowca jednego z samochodów, który po zaopatrzeniu na miejscu przez ratowników SP przejęty został przez Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie przewieziony do szpitala.

Do zadań przybyłych na miejsce ratowników należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz neutralizacja płynów eksploatacyjnych rozlanych na jezdnię.

Na miejsce przybyły i brały udział w działaniach zastęp GBA ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, zastęp GBA z OSP w Plewiskach, Policja oraz ZRM PRM.

Przyczyny zdarzenia ustala policja.Opracowanie: st. kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: asp. sztab. Sławomir Polcyn - SA PSP w PoznaniuGaleria