Aktualności

Wypadek w Luboniu

- 3 lipca 2019 roku chwilę po godz. 10:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przyjęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Powstańców Wielkopolskich i Księdza Streicha w Luboniu.

We wskazane miejsce niezwłocznie zadysponowano zastęp ze szkolnej jednostki, jak również zastęp z OSP w Luboniu. Dodatkowo na miejsce zdarzenia przybyły Policja, Pogotowie Energetyczne oraz Pogotowie Wodno-Kanalizacyjne.

Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono, że z niewyjaśnionych przyczyn doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. W wyniku zderzenia uszkodzony został słup energetyczny oraz hydrant naziemny, którego zniszczenie spowodowało znaczny wyciek wody na ulicę.

Do zadań przybyłych na miejsce ratowników należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, neutralizacji płynów eksploatacyjnych rozlanych na jezdnię oraz odcięciu dopływu wody do hydrantu. Nikt z osób, które brały udział w zdarzeniu nie odniósł obrażeń.

Na miejsce przybyły i brały udział w działaniach zastęp GBA ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, zastęp SLRt z OSP w Luboniu, Policja, Pogotowie Energetyczne oraz Pogotowie Wodno-Kanalizacyjne.

Przyczyny kolizji ustala policja.Opracowanie: st. sekc. Krzysztof Fellmann - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: st. sekc. Krzysztof Fellmann - SA PSP w PoznaniuGaleria