Aktualności

XXVIII edycja Targów Edukacyjnych w Poznaniu.

-
W dniach 10-12 marca br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się XXVIII edycja Targów Edukacyjnych podczas której wystawiało się około 150 placówek oświatowych. Na wspólnie przygotowanym przez Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu oraz Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu stoisku, zaprezentowano niezwykle ciekawą i bogatą ofertę edukacyjną dla dzieci, młodzieży i nauczycieli. Strażackie stoisko wspierała także Ochotnicza Straż Pożarna z Jankowa Przygodzkiego (pow. Ostrowski), która prezentowała przygotowany Quiz Pożarniczy.

Stoisko Państwowej Straży Pożarnej cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających, którzy dzięki szerokiej ofercie mogli pozyskać informacje na temat:
- tajników zawodu strażaka w tym informacji na temat przygotowania do egzaminów wstępnych stanowiących element naboru do służby,
- zasad naboru do służby kandydackiej w Szkołach Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej,
- eksponatów oraz rysu historycznego Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach,
- możliwości edukacyjnych jakie dają symulatory zagrożeń pożarowych i ekologicznych.

Ponadto w ramach wydarzenia jako przedstawiciele środowiska pożarniczego podjęliśmy charytatywne wyzwanie i kręciliśmy rowerowe kilometry, dzięki którym dołożyliśmy jako Szkoła cegiełkę dla chorej Alicji.  


Opracowanie: st. kpt. Emilia Pałubicka-Florczak, mł. asp. Karolina Muzolf - Kamińska, bryg. Przemysław Berus, 
Zdjęcia: st. kpt. Emilia Pałubicka-Florczak.Galeria