Zabezpieczenie lądowania LPR

6 marca 2019 roku około godziny 15.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przyjęło prośbę od Dyspozytora Medycznego o zabezpieczenie miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który udaje się na interwencję medyczą do Lubonia na ulicę Klonową.

Pod wskazany adres niezwłocznie zadysponowano zastęp ze szkolnej jednostki, jak również jeden zastęp z jednostki OSP w Luboniu.

Po przybyciu na miejsce akcji stwierdzono, że śmigłowiec jest już w powietrzu i szykuje się do lądowania.

Do zadań przybyłych na miejsce ratowników należało zabezpieczenie terenu pod kątem uniemożliwienia dostępu osób trzecich na prowizoryczne lądowisko. Podczas prowadzenia działań wstrzymano ruch drogowy na odcinku ul. 11-go listopada.

Na miejsce przybyły i brały udział w działaniach zastępy GBA ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, zastęp SLRt z OSP w Luboniu oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Opracowane: st. kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: st. kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu