Zajęcia dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W dniach 14 i 16 marca br. Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu odwiedziły dwie grupy słuchaczy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Poznaniu. Wykładowcy Szkoły wraz z kadetami przeprowadzili prelekcje, w trakcie których omówiono zagadnienia związane z szeroko pojętą profilaktyką przeciwpożarową. Poruszone zostały tematy między innymi: najczęstszych przyczyn powstawania pożarów, zasad bezpiecznej eksploatacji urządzeń elektrycznych i grzewczych oraz zasad postępowania na wypadek powstania pożaru. Kluczowy temat prelekcji dotyczył zagrożeń związanych z tlenkiem węgla. Mając na uwadze założenia główne spotkania przygotowano również pokazy praktyczne w ramach których zaprezentowano m.in wybuch mąki i kawy, stanowiące jedne z zagrożeń występujących w życiu codziennym.

Drugi blok tematyczny odbył się w sali tradycji, w której ukazano uczestnikom zajęć arkana ponad 70 letniej tradycji funkcjonowania SA PSP w Poznaniu dzieląc się również informacjami dotyczącymi rysu historycznego kształtowania się ochrony przeciwpożarowej w okresie powojennym w Polsce.

Opracowanie: st. kpt. Emilia Pałubicka-Florczak, bryg. Przemysław Berus,
Zdjęcia: st. kpt. Emilia Pałubicka - Florczak.