Zajęcia edukacyjne dla wychowanków Domu Dziecka nr 2 w Poznaniu.

Z okazji Dnia Dziecka kadeci Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu zorganizowali wyjątkowe zajęcia dla wychowanków Domu Dziecka nr 2 w Poznaniu. Spotkanie rozpoczęto prezentacją sprzętu strażackiego następnie każdy mógł spróbować swoich sił w "kręglach strażackich". Sporą dozę emocji i zaangażowania sprawiło przeciąganie węża strażackiego. Przy trzykrotnej próbie, zwycięską drużyną okazały się dzieci. Gwoździem programu była "kąpiel' w pianie gaśniczej. Tu emocje sięgnęły zenitu. Naturalna radość, uśmiech na buziach oraz bezgraniczna spontaniczność małych uczestników wyraźnie pokazały potrzebę naszej obecności tego dnia w tym miejscu.
Kadeci SA PSP w Poznaniu, od lat nazywani przyjaciółmi Domu Dziecka nr 2, na zakończenie zostali zaproszeni na wspólną z dziećmi kolację, a całe spotkanie odbyło się pod hasłem "Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat?"- J.Korczak.

Opracowanie: mł.kpt. Janusz Zawadzki, bryg. Przemysław Berus,
Zdjęcia: str. kdt Jakub Jastrzębski.