Zajęcia Szkolnego koła ratownictwa chemiczno-ekologicznego.

W dniu 27 marca b.r. słuchacze kompanii pierwszej kształcenia dziennego w zawodzie technik pożarnictwa, należący do Szkolnego koła ratownictwa chemiczno-ekologicznego uczestniczyli w zajęciach doskonalących w JRG 6 KM PSP w Poznaniu, w której stacjonuje Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-ekologicznego. Celem zajęć było zapoznanie słuchaczy z możliwościami taktycznymi grupy specjalistycznej na poziomach gotowości operacyjnej A, B, C, D i L. Uczestnicy zajęć mieli okazję zapoznać się  z wykorzystaniem sprzętu służącego do wykonywania czynności zabezpieczenia chemicznego, dekontaminacji poszkodowanych, dekontaminacji ratowników i sprzętu oraz wykonywania rozpoznania chemicznego z wykorzystaniem najnowszego wyposażenia PSP jakim jest samochód specjalny ciężki - mobilne laboratorium CBRNE. Zajęcia z wielkim zaangażowaniem poprowadził st. kpt. Tomasz Otłowski dowódca JRG nr 6 i jednocześnie Dowódca Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-ekologicznego w Poznaniu.

Opracowanie: bryg. Przemysław Berus, bryg. Jacek Breś,
Zdjęcia: bryg. Jacek Breś, str. kdt Michał Mikulski.