Zakończenie 79 SUSJOP

W dniu 23 grudnia 2015 r. 37 słuchaczy z województw: śląskiego, dolnośląskiego, kujawsko – pomorskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko – mazurskiego, mazowieckiego, lubuskiego i pomorskiego zakończyło trzymiesięczne Szkolenie Uzupełniające Strażaka Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej. Elewi zdobywali wiadomości teoretyczne i umiejętności praktyczne w zakresie obejmującym wymagania dla podoficerów Państwowej Straży Pożarnej. Egzaminy końcowe przeprowadzone były z przedmiotów: wyposażenie techniczne, taktyka działań gaśniczych, taktyka działań ratowniczych. Uczestnicy kursu wyróżniali się zdyscyplinowaniem i zaangażowaniem w życie Szkoły Aspirantów, na terenie której spędzili ponad 90 dni.

Najwyższą średnią tj. 4,64 uzyskali: st. str. Jan Kotecki oraz st. str. Marcin Siedlecki.

TT