Aktualności

Zakończenie szkolenia podstawowego strażaka SPS 2

-
14 września 2018 roku zakończyło się szkolenie podstawowe w zawodzie strażak. Od dnia 12 lutego 2018 roku 30 strażaków z województw: lubuskiego, małopolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego  zdobywało wiedzę pożarniczą oraz umiejętności praktyczne celem  wykonywania zawodu strażaka w jednostkach ochrony przeciwpożarowej.

Szkolenie, zorganizowane w systemie skoszarowanym, realizowane zgodnie z programem szkolenia w trzech następujących po sobie blokach: podstawowym, praktyk zawodowych w jednostce ratowniczo-gaśniczej oraz zasadniczym zakończone było egzaminami, które przeprowadzono w dniach 12 i 13 września 2018 roku w sali audiowizualnej szkoły oraz na szkolnym poligonie pożarniczym w Luboniu z przedmiotów: Sprzęt do działań ratowniczo-gaśniczych, Taktyka zwalczania pożarów i Taktyka działań ratowniczych.

Wszystkim słuchaczom udało się uzyskać wynik pozytywny. Najlepsze wyniki w nauce uzyskał prymus szkolenia str. Michał Jacek Nowak.

Gratulujemy zdobycia nowych kwalifikacji, życzymy powodzenia oraz kolejnych awansów.Opracowanie: st. kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu

Zdjęcia: asp. sztab. Janusz Sosiński - SA PSP w Poznaniu


Galeria