Zakończenie Szkolenia Podstawowego w Zawodzie Strażak.

W dniach 22-23 czerwca br. w SA PSP w Poznaniu odbyły się egzaminy końcowe Szkolenia Podstawowego w Zawodzie Strażak, realizowanego w Szkole w terminie od 14.03.2022 roku do 24.06.2022 roku. Egzaminy składały się z części teoretycznej, w ramach której uczestnicy szkolenia poddawani byli przekrojowej weryfikacji wiedzy z z zakresu zagadnień stanowiących elementy podstawy programowej realizowanej w trakcie szkolenia oraz praktycznej, przeprowadzonej w formie wykonawczej poszczególnych czynności ratowniczych, zrealizowanej na bazie stanowisk ćwiczebnych poligonu szkolnego w Luboniu. Wszyscy uczestnicy szkolenia zdali egzaminy dzięki czemu mogli uczestniczyć w uroczystym wręczeniu świadectw, którego dokonał Komendant Szkoły, st. bryg. Maciej Zdęga w obecności swoich zastępców st. bryg. Mariusza Hulewicza i st. bryg. Wiesława Pokorskiego oraz kadry SA PSP w Poznaniu.

Opracowanie: bryg. Przemysław Berus,
Zdjęcia: st. bryg. Artur Banasiak, mł. kpt. Mateusz Chwastyniak.