Zakończenie XLIV szkolenia uzupełniającego strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej

30 elewów z województwa pomorskiego ukończyło szkolenie uzupełniające strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej. Kurs rozpoczął się 18 kwietnia 2011 roku i trwał do 13 lipca 2011 roku.  Przez ten czas uczestnicy przygotowywani byli do wykonywania zawodu strażaka, na stanowiskach pracy przewidzianych dla podoficerów PSP oraz na stanowiskach równorzędnych w jednostkach ochrony przeciwpożarowej. Odbyli oni 446. godzinne przeszkolenie w zakresie: Psychologicznych aspektów działań ratowniczych, Zagrożenia pożarowego i wybuchowego, Ochrony ludności, Bezpieczeństwa pożarowego budynków, Wyposażenia technicznego, Taktyki działań gaśniczych i ratowniczych, Zastosowania komputera w pracy strażaka i Wychowania fizycznego. W wyniku zaliczeń kurs uzyskał średnią ocen 3,58. Najwyższe średnie elewi otrzymali z przedmiotu Zastosowanie komputera w pracy strażaka- 5,0, Zagrożenie pożarowe i wybuchowe- 3,6 oraz Taktyka działań gaśniczych- 3,6.

W dniach 11-12 lipca br. słuchacze zdawali teoretyczne i praktyczne egzaminy końcowe z Wyposażenia technicznego, Taktyki działań gaśniczych i Taktyki działań ratowniczych. Egzamin teoretyczny z tych przedmiotów zakończył się uzyskaniem przez zdających średniej ocen 3,3. Podczas egzaminu praktycznego elewi uzyskali średnią ocen 3,67. Najlepszym słuchaczem szkolenia został st. str. Rafał Lauryn (4,45) z Komendy Powiatowej PSP w Malborku. Zastępca Komendanta SA PSP w Poznaniu st. bryg. Piotr Guzewski wręczył prymusowi list gratulacyjny.

MU/MM