Zakończył się kolejny kurs chemiczno-ekologiczny.

W dniach 5-9 marca oraz 23-27 kwietnia 2012 roku pracownicy KGHM Polska Miedź S.A. z Lubina oraz żołnierze Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych z Poznania uczestniczyli w kursie ratownictwa chemiczno-ekologicznego organizowanym i prowadzonym przez naszą Szkołę.

15 ratowników KGHM i 4 żołnierzy pod czujnym okiem wykładowców SA PSP w Poznaniu nabywało praktycznych umiejętności  w trakcie osiemdziesięciu godzin szkolenia. Ćwiczenia realizowane były na bazie instalacji z amoniakiem w chłodni zakładów Mięsnych „SOKOŁÓW” w Robakowie,w Aquanet S.A. i na poligonie szkolnym.

Tematyką szkolenia były uszczelnienia instalacji i zbiorników z substancjami chemicznymi, likwidacja wycieków oraz przepompowywanie substancji niebezpiecznych, toksycznych i palnych w sytuacjach awaryjnych.

PN