Zakończyło się 71 SZuSJOP

W dniu 2 kwietnia 2015 r. 35 słuchaczy z województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego (w tym 4 osoby z poza PSP - 2 osoby z LOTOS Straż Sp. z o.o. Gdańsk, 1 osoba z Zakładowej Służby Ratowniczej Paliw nr 21 w Dębogórze i 1 osoba z ZSP Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.) zakończyło trzymiesięczne Szkolenie Uzupełniające Strażaka Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej. Elewi zdobywali wiadomości teoretyczne i umiejętności praktyczne w zakresie obejmującym wymagania dla podoficerów Państwowej Straży Pożarnej. Egzaminy końcowe przeprowadzone były z przedmiotów: wyposażenie techniczne, taktyka działań gaśniczych, taktyka działań ratowniczych. Uczestnicy kursu wyróżniali się zdyscyplinowaniem i zaangażowaniem w życie Szkoły Aspirantów, na terenie której spędzili ponad 90 dni.

Najwyższą średnią tj. 4,36 uzyskali Krzysztof Duchnik - KP PSP Ostrzeszów oraz Leszek Wąsicki  - LOTOS Sp. z o.o. Straż Gdańsk.

TT/CK