Zapoznanie słuchaczy Dziennego Studium Aspirantów z historią pożarnictwa oraz dziejami SA PSP w Poznaniu.

Słuchacze Dziennego Studium Aspirantów SA PSP w Poznaniu uczestniczący w zgrupowaniu unitarnym mieli okazję zapoznać się z historią pożarnictwa oraz poznać dzieje poznańskiej Szkoły, w której zdecydowali się podjąć naukę. Zajęcia związane z dziejami Szkoły zorganizowała i poprowadziła st. bryg. Urszula Fietz - Strychalska, na co dzień wykładowca przedmiotu fizykochemia spalania. Wydarzenie było doskonałą okazją do pozyskania wiedzy na temat kształtowania się rzemiosła pożarniczego w Polsce, a tym samym pozyskania wiedzy na temat historii SA PSP w Poznaniu co zarówno w postaci fotografii jak i opisów zbieranych na przestrzeni dziejów udokumentowane jest w Szkolnej Sali Tradycji.

Opracowanie: bryg. Przemysław Berus,
Zdjęcia: str. kdt Jakub Szmaglik.