Zjazd I rocznika SCHP w Poznaniu

Minęło 35 lat od promocji pierwszego rocznika Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. W dniach 19- 20 września br. w Szkole Aspirantów PSP odbył się zjazd rocznika 1971- 1973. Spośród 70 absolwetów na spotkanie stawiło się 31 byłych słuchaczy oraz ich wykładowcy: Mieczysław Matusewicz, Zenon Freitag, Zbigniew Wilusz i Zenon Praczyk. Organizacją zjazdu zajął się Ludwik Jaworek i Wojciech Bastek.
Panowie zwiedzili Szkołę, zatrzymali sie na moment przed swoim tablo, wspominając nieobecnych i 11 zmarłych kolegów. Podczas spotkania z Komendantem Szkoły mieli okazję zapoznać się z organizacją, osiągnięciami i dokonaniami na przestrzeni minionych lat. Obejrzeli również prezentację multimedialną o Szkole. Następnego dnia złożyli kwiaty na grobie byłego Komendanta Szkoły płk. poż. Józefa Dobosza.
Kolejne spotkanie wyznaczono za dwa lata w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie.
MU