Zjazd X turnusu Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu

W dniu 8 czerwca br. na terenie Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu zorganizowany był jubileuszowy, w 30-lecie promocji, zjazd absolwentów X turnusu stacjonarnego Szkoły Chorążych Pożarnictwa. W zjeździe udział wzięło 20 absolwentów 1. plutonu 1. kompanii, czyli wg nomenklatury szkolnej „magirusów” wraz z małżonkami oraz dwóch ówczesnych ich dowódców, emerytowanych pracowników Szkoły: dowódca 1. kompanii – Ludwik Jaworek i dowódca rocznika – Ryszard Zaguła. Większość uczestników zjazdu jest już emerytami Państwowej Straży Pożarnej i nie gościła w Szkole od czasu jej ukończenia, czyli od 1982 roku. W sali audiowizualnej uczestnicy zjazdu obejrzeli film prezentujący historię i dotychczasowy dorobek Szkoły. W trakcie pobytu w Szkole byli absolwenci oprowadzani przez bryg. Tomasza Nowickiego, zwiedzili przebudowany budynek koszarowy, wystawę fotograficzną zorganizowaną z okazji 60-lecia poznańskiej szkoły pożarniczej, kilka sal lekcyjnych, izbę tradycji oraz nowo wybudowane skrzydło Szkoły wraz z salą gimnastyczną. Zwiedzając Szkołę absolwenci z sentymentem zatrzymali się przed swoim tablo, prezentując je swoim małżonkom. Komendant Szkoły st. bryg. Grzegorz Stankiewicz spotkał się z absolwentami i ich żonami w nowym sekretariacie Szkoły, wręczając drobne pamiątki, a organizatorom zjazdu pamiątkowe medale z okazji 60-lecia Szkoły. Absolwenci przekazali Komendantowi pamiątkowy grawerton z okazji 30-lecia swojej promocji. Po wspólnym obiedzie w szkolnej stołówce oraz wykonaniu pamiątkowych zdjęć uczestnicy zjazdu wyjechali na dalszą część spotkania jubileuszowego do miejscowości Dolsk w powiecie śremskim.

Pozdrawiam serdecznie,

absolwent X turnusu SChP Poznań,