Publikacje

FIW 01/2008

-
 
Warsztaty z dochodzeń popożarowych
"Wymieniamy się doświadczeniami"
FIW 01/2008
 
 
W dniu 19 kwietnia 2008 r. w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie warsztatowe z zakresu dochodzeń popożarowych pod hasłem „Wymieniamy się doświadczeniami”. W spotkaniu wzięło udziału 15 uczestników reprezentujących jednostki organizacyjne PSP, szkoły PSP, a także podmioty prywatne. Część z uczestników na co dzień pełni obowiązki biegłych przy Sądach Okręgowych, gdzie opiniują sprawy dotyczące pożarów.
 

Spotkanie odbyło się zgodnie z planem w godzinach od 10:00 do 17:00. Organizatorzy przygotowali dla uczestników cenne materiały szkoleniowe. Każdy z uczestników po warsztatach otrzyma m.in. zestaw płyt DVD z pierwszego praktycznego kursu z dochodzeń popożarowych przeprowadzonego przez Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu przy współudziale specjalistów z Arson Task Force z hrabstwa Northumberland z Wielkiej Brytanii (3-7 września 2007 r.). Wymiana doświadczeń i materiałów szkoleniowych na tego typu spotkaniach to jedna z dróg poprawy indywidualnego warsztatu pracy i tym samym jakości prowadzonych dochodzeń popożarowych.

Materiały z warsztatów FIW 01/2008 przygotowane uczestników.
Spotkanie odbyło się zgodnie z zapowiedziami przekazanymi uczestnikom konferencji nt.: ”Badanie przyczyn powstawania pożarów”, która miała miejsce 29-30 listopada 2007 r. i było pierwszym z cyklu zplanowanych spotkań. W przyszłości przewiduje się organizację dwóch spotkań warsztatowych w ciągu roku, po jednym spotkaniu na wiosnę i na jesieni.
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w warsztatach z dochdzodzeń popożarowych organizowanych w Szkole Apirantow PSP w Poznaniu.

Piotr Guzewski

Skontaktuj się z nami

Treść wiadomości:
Firma:
Imię i nazwisko:
Email:
Zgody:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w zgłoszeniu przez Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej z siedzibą w Poznaniu przy ul. Czechosłowackiej 27 na potrzeby realizacji zgłoszenia.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych i statystycznych, w trakcie a także po wygaśnięciu usług realizowanych przez Serwis. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 R. w sprawie ochorny osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) dane zamieszczam dobrowolnie, mam prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania i żądania zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych.
* Prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Bez jej oznaczenia nie będzie możliwe wysłanie formularza, a także przesłanie Państwu odpowiedzi drogą elektroniczną. W każdej chwili przysługuje Państwu prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania, usunięcia, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Administratorem danych osobowych jest Komendant Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Podanie danych osobowych, które przetwarzane będą w celach marketingowych jest dobrowolne.