Aktualności

Akredytacja Ośrodka Szkolenia w Bornem Sulinowie

-
W dniach 9-10.02.2021 r. odbyła się wizyta akredytacyjna w Ośrodku Szkolenia w Bornem Sulinowie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. Wizytę akredytacyjną przeprowadzili:
st. bryg. Maciej Zdęga, Komendant Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu,
st. bryg. Mariusz Hulewicz, Zastępca Komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu.
Na miejscu obecni byli również st. bryg. Jarosław Tomczyk, Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej oraz bryg. Grzegorz Słota, Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.
Wizyta stanowiła etap potwierdzający procedury akredytacyjnej, przeprowadzanej w celu uzyskania zgody Komendanta Głównego Państwowa Straż Pożarna na organizację przez Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu dwóch szkoleń podstawowych w zawodzie strażak, z czego pierwsze szkolenie uruchomione w dniu 22.02.2021 r., z wykorzystaniem kadry dydaktycznej i bazy dydaktycznej Ośrodka Szkolenia w Bornem Sulinowie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie w terminie od 22.02.2021 roku do 02.06. 2021 roku.
Wizyta akredytacyjna potwierdziła gotowość Ośrodka Szkolenia w Bornem Sulinowie do realizacji zajęć dydaktycznych na szkoleniach podstawowych w zawodzie strażak.