Doskonalenie zawodowe w Szkolnej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej.

W dniach 26-28.02.2024 roku w ramach doskonalenia zawodowego funkcjonariusze Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej przeprowadzili ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego na poziomie podstawowym.

Udział SiS szkolnej JRG w usuwaniu skutków zdarzenia drogowego.

e wtorek (23.01.2024r.) po godzinie 18.00, SK KM PSP w Poznaniu otrzymało zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów na drodze ekspresowej S5 w miejscowości Głuchowo (ok. 100m przed węzłem Poznań-Zachód).

Udział SiS szkolnej JRG w usuwaniu skutków zdarzenia drogowego.

W dniu 11.01.2024r. przed godz. 16:00 dwa zastępy ze Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej zostały zadysponowane do zdarzenia niebezpiecznego w komunikacji drogowej z udziałem samochodu osobowego na autostradzie A2.

Udział Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Działaniach Ratowniczych w 2023 roku.

W roku 2023 strażacy Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej 1131 razy brali udział w interwencjach ratowniczych odpowiadając wykonawczo na zaistniałe zagrożenia.

Udział SIS Szkolnej JRG w działaniu ratowniczym.

W piątkowy wieczór (24.11.2023r.) około godz. 21:00 na ulicy Wspólnej w Poznaniu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych.

Udział SiS szkolnej JRG w działaniu ratowniczym.

W poniedziałek (20.11.2023r.) po godzinie 5:30 w miejscowości Skórzewo doszło do pożaru hali w zakładzie produkcyjnym.

Udział SiS szkolnej JRG w usuwaniu skutków zdarzenia drogowego.

W dniu 15.11.2023 roku po godzinie 6.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu zadysponowało zastęp ze Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej do zdarzenia na ulicy Wiśniowej w Komornikach, gdzie miało dojść do zdarzenia drogowego z udziałem ciągnika siodłowego i samochodu osobowego.

Udział Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Działaniu Ratowniczym.

W niedzielę 12.11.2023r. około godziny 16 dwa zastępy ze Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej SA PSP w Poznaniu zostały zadysponowane do miejscowości Wiry (gmina Komorniki) do zagrożenia zaczadzeniem tlenkiem węgla mieszkańca jednej z posesji budynku mieszkalnego.

Udział strażaków Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w działaniu ratowniczym.

W dniu 3.11.2023r., przed godz. 20 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu otrzymało zgłoszenie o pożarze mieszkania na ulicy Łozowej w Poznaniu.

W czwartek (19.10.2023r.) po godz. 7:30 dwa zastępy ze Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej SA PSP w Poznaniu zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego mającego miejsce na autostradzie A2 na wysokości węzła Poznań Zachód (kierunek na Warszawę). Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy po zderzeniu z barierą ochronną.