Udział Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Działaniu Ratowniczym.

W niedzielę 12.11.2023r. około godziny 16 dwa zastępy ze Szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej SA PSP w Poznaniu zostały zadysponowane do miejscowości Wiry (gmina Komorniki) do zagrożenia zaczadzeniem tlenkiem węgla mieszkańca jednej z posesji. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano ZRM, który przekazał przybyłemu na miejsce dowódcy JOP zebrane informacje. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejściu ratowników zabezpieczonych w sprzęt ochrony układu oddechowego w celu sprawdzenia funkcji życiowych osoby znajdującej się wewnątrz budynku, przewietrzenia pomieszczeń i ponownego sprawdzenia  budynku na obecność tlenku węgla. Dalsze działania polegały na oświetleniu miejsca zdarzenia przy prowadzonych czynnościach przez Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję. Na miejscu interweniował również zastęp z OSP Luboń , OSP Plewiska oraz Dyżurny Kierownictwa KM PSP w Poznaniu.

Opracowanie: mł.asp. Krzysztof Fellmann, bryg. Przemysław Berus,
Zdjęcia: mł.asp. Krzysztof Fellmann.