Szkolenie kierowanie taktyczne

W dniach 14,15 stycznia 2020 r. w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przeprowadzono szkolenie z zakresu kierowania działaniami ratowniczymi na poziomie taktycznym.

Działania grupy dronowej SA PSP Poznań

W dniu 10 stycznia 2020 roku na prośbę Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wolsztynie grupy dronowe z: SA PSP Poznań, KW PSP Poznań oraz wielkopolskiej Policji przez kilka godzin patrolowały wolsztyńskie lasy w okolicach Kębłowa i Adamowa (gm. Wolsztyn), pod kątem obecności dzików.

III edycja nagrody ANIMUS FORTIS (Mężny Duch)

Uroczysty apel

W dniu 7 stycznia 2020 roku podczas uroczystego apelu w obecności pracowników, kadetów i słuchaczy Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu zgodnie z ceremoniałem nastąpiło pożegnanie i przywitanie ze sztandarem komendantów Szkoły. Pożarnej w Poznaniu

Powierzenie pełnienia obowiązków

Nowe laboratorium chemiczne

Od Nowego 2020 Roku kadeci oraz słuchacze podczas zajęć z fizykochemii spalania i środków gaśniczych będą mogli korzystać z nowoczesnych laboratoriów.

Wieczerza wigilijna w Szkole Aspirantów

24 grudnia 2019 roku w szkolnej stołówce odbyła się uroczysta wieczerza wigilijna dla kadetów i funkcjonariuszy, którzy tego dnia pełnili służby

Życzenia świąteczno-noworoczne Komendanta Głównego PSP

Życzenia świąteczno-noworoczne Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji