Udział SiS szkolnej JRG w usuwaniu skutków zdarzenia drogowego.

We wtorek (23.01.2024r.) po godzinie 18.00, SK KM PSP w Poznaniu otrzymało zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów na drodze ekspresowej S5 w miejscowości Głuchowo (ok. 100m przed węzłem Poznań-Zachód). Na miejsce zdarzenia został zadysponowany jeden zastęp ze Szkolnej Jednostki Ratowniczo Gaśniczej SA PSP w Poznaniu oraz zastęp z OSP Plewiska. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano ciągnik siodłowy z lawetą, na której przewożono samochody, po zderzeniu z samochodem dostawczym. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały poszkodowane (kierowca i pasażer samochodu dostawczego). Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP osobom poszkodowanym, przygotowaniu lądowiska dla zespołu LPR, pomocy w transporcie poszkodowanego do śmigłowca. Drugiego uczestnika zdarzenia po przebadaniu przez drugi Zespół Ratownictwa Medycznego przybyły na miejsce zdarzenia przetransportowano do szpitala w celu dalszej diagnostyki. Na miejscu zdarzenia interweniowały również trzy patrole Policji oraz patrol obsługi Drogi S5.

Opracowanie: mł.asp. Krzysztof Fellmann, bryg. Przemysław Berus,
Zdjęcia: mł.asp. Krzysztof Fellmann.