Aktualności

Alarm z instalacji monitoringu pożarowego

-
1 czerwca 2019 roku około godziny 17.45 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przyjęło zgłoszenie z instalacji monitoringu pożarowego budynku przy ulicy Chłapowskiego w Poznaniu.

Pod wskazany adres niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy ze szkolnej jednostki oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że centrala sygnalizacji pożarowej wskazuje na wzbudzenie czujek w garażu dziewięcio piętrowego budynku. Po przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że system został aktywowany poprzez awarię instalacji elektrycznej jednego z zaparkowanych w garażu pojazdów.

Do zadań przybyłych na miejsce ratowników należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, likwidacja przyczyny wszczęcia alarmu czujki pożarowej - rozłączenie akumulatora w pojeździe powodującym zwarcie instalacji i zadymienie, oddymienie pomieszczeń i sprawdzenie pod kątem przebywania w nich osób, które mogłyby ulec zatruciu wydzielanym dymem.

Na miejsce przybyły i brały udział w działaniach zastępy GBA i GCBA ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu oraz zastępy GBA i SD-30 z JRG 1 KM PSP w Poznaniu.Opracowanie: st. kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: asp. sztab. Sławomir Polcyn - SA PSP w Poznaniu