Awanse dla kadetów SA PSP w Poznaniu

Zakończył się III semestr zasadniczy nauki dla kadetów, którzy rozpoczęli naukę w roku 2010 oraz I semestr zasadniczy dla kadetów pierwszego roku nauki (rocznik 2011).
W dniu 1 marca br. odbył się uroczysty apel, na którym Komendant Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu st. bryg. dr  inż. Grzegorz Stankiewicz wręczył awanse na wyższe stopnie służbowe 26 kadetom Kompanii I i 38 kadetom Kompanii II, którzy osiągnęli bardzo dobre i dobre wyniki w  nauce i służbie, oraz wykazywali duże zaangażowanie i wzorową postawę w realizacji powierzonych obowiązków.

Za wyróżniającą się postawę w nauce i służbie Komendant nadał srebrną odznakę „Wzorowy Kadet Pożarnictwa” st. str. kadetowi Szymonowi Kurpiszowi, który uzyskał w I semestrze średnią ocen 4,5, a w ocenianym okresie pełnił nieetatową funkcję Szefa Kompanii i pisarza. Wyróżniony kadet wykazywał się inicjatywą w realizacji powierzonych obowiązków służbowych w Szkole i poza nią. Kadet Szymon Kurpisz działając z ramienia OSP Niechłód został także wyróżniony przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w konkursie „Ognisty strażak – gorąca krew”.

Gratulujemy Szymonowi i wszystkim awansowanym kadetom !

AK/PN