Dzień Otwarty Szkoły za nami

Jak co roku Dzień Otwarty Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odbył się w sobotę. Tym razem był to 12 maja. Tego dnia od godziny 9.00 do 14.00 każdy odwiedzający nas mógł zapoznać się ze specyfiką szkoły, która kształci i przygotowuje swoich uczniów do zawodu na stanowiskach przewidzianych dla technika pożarnictwa. Odwiedzający mury naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia sal wykładowych i laboratoriów, w których realizowane są zajęcia dydaktyczne. Dla zwiedzających otwarta była również szkolna jednostka ratowniczo gaśnicza. Kadeci aktualnie uczący się w szkole i kadra oprowadzali i opowiadali o satysfakcji jaką niesie zawód strażaka, ale także i o trudach tej profesji oraz procesie kształcenia w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.
Tego dnia, osoby zainteresowane nauką w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu mogły także złożyć podanie oraz dokumenty potrzebne do zakwalifikowania się na egzamin wstępny do szkoły. Dział Planowania i Organizacji Kształcenia przyjął tylko w tym dniu około 200 zgłoszeń. Dziś ostatni dzień przyjmowania dokumentów, a już niedługo bo na początku lipca odbędą się egzaminy wstępne. Wszystkim kandydatom życzymy powodzenia.

PN