Egzaminy wstępne do SA PSP

W dniach od 6 lipca do 9 lipca 2021 roku w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odbywają się testy sprawności fizycznej dla osób ubiegających się o przyjęcie do służby kandydackiej w Państwowej Straży Pożarnej. Kandydaci rywalizują w trzech dyscyplinach: podciąganie na drążku, bieg po kopercie oraz próba wydolnościowa (beep test).
Spośród wszystkich chętnych do podjęcia nauki w naszej Szkole, którzy złożyli podania i pozytywnie przeszli poziom weryfikacji dokumentów jest 549 osób.

180 pierwszych kandydatów na liście rankingowej, którzy zaliczą testy sprawności fizycznej dopuszczeni zostaną kolejno do: sprawdzianu z pływania, a po jego zaliczeniu sprawdzianu braku lęku wysokości. Następnie skierowani zostaną przez Komendanta Szkoły do komisji lekarskiej podległej Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji w celu ustalenia zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Państwowej Straży Pożarnej.

Wszystkim kandydatom życzymy powodzenia i osiągnięcia satysfakcjonujących wyników.

Opracowała: mł. bryg. Magdalena Maćkowiak, SA PSP Poznań
Zdjęcia: mł. asp. Piotr Janiuk, SA PSP Poznań