Egzaminy zawodowe

W dniach 11-12 sierpnia  2020 r. w naszej Szkole odbyła się część pisemna egzaminu zawodowego w zakresie kwalifikacji BPO 03 "Wykonywanie działań ratowniczych" dla kadetów DSA turnus XXIX.
Egzamin przeprowadzono według formuły 2019 z wykorzystaniem stanowisk komputerowych. Do egzaminu przystąpiło 99 kadetów. Część praktyczna egzaminu odbyła się w dniach 17-21 sierpnia 2020 r.
W dniu 13 sierpnia 2020 roku odbyła się część pisemna egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik pożarnictwa - kwalifikacja MS.20 "Wykonywanie działań ratowniczych". Do egzaminu w tym roku przystąpiło 177 słuchaczy kwalifikacyjnego kursu zawodowego KKZ IX. Część praktyczna egzaminu odbywa się w dniach 22-29 sierpnia 2020 r.
Egzaminy odbywają się w szczególnych warunkach wynikających z ograniczeń związanych z sytuacją epidemiczną w kraju i koniecznością zachowania wyjątkowych zasad bezpieczeństwa. Organizacja tegorocznych egzaminów to wielkie wyzwanie zarówno dla zdających, jak i dla kadry Szkoły. Zachowanie reżimu sanitarnego, wdrożenie nowych zasad i procedur wymagało ogromnego zaangażowania pracowników Szkoły.

Bardzo serdecznie dziękujemy pracownikom Szkoły zaangażowanym w organizację tegorocznych egzaminów za ogromny wkład pracy i profesjonalizm.

Wszystkim zdającym dziękujemy za zrozumienie i zdyscyplinowanie podczas egzaminów i życzymy osiągnięcia pozytywnych wyników z egzaminu.

Opracowanie: mł. bryg. Magdalena Maćkowiak, SA PSP Poznań
Zdjęcia: ogn. Piotr Janiuk, SA PSP Poznań