Eliminacje strefowe do Mistrzostw Polski Strażaków w Piłce Siatkowej

W dniach 4 - 5 kwietnia 2024 roku Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu była organizatorem i jednocześnie uczestnikiem turnieju eliminacyjnego grupy II do Mistrzostw Polski Strażaków w Piłce Siatkowej. W rozgrywkach wzięło udział pięć drużyn. Cztery z nich reprezentowały komendy wojewódzkie: zachodniopomorską, mazowiecką, dolnośląską, warmińsko-mazurską oraz reprezentacja naszej Szkoły. Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów do 25 pkt., a w przypadku gdy na tablicy widniał wynik 1:1 w setach to garny był tie-break do 15 pkt. W wyniku zaciętej rywalizacji prowadzonej jednak w bardzo sportowej atmosferze zostały uzyskane następujące wyniki:
1. I miejsce województwo dolnośląskie - 8 pkt.
2. II miejsce województwo mazowieckie - 7 pkt.
3. III miejsce województwo warmińsko - mazurskie - 6 pkt.
4. IV miejsce województwo zachodniopomorskie - 5 pkt.
5. V miejsce Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu - 4 pkt.
W związku z takim rozstrzygnięciem awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Strażaków w Piłce Siatkowej, który zostanie rozegrany w dniach 17 - 19 kwietnia w Warcie (województwo łódzkie) uzyskały reprezentacje województw dolnośląskiego oraz mazowieckiego. Warto dodać również, że turniej sędziowali sędziowie z Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej.
Podsumowania turnieju oraz wręczenia pucharów dokonał Komendant Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu st. bryg. Andrzej Zajączkowski.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i rywalizację w sportowej atmosferze. Zapraszamy na kolejne wydarzenia sportowe odbywające się w Szkole, a zwycięzcom życzymy sukcesów w turnieju finałowym.
Opracowanie: mł. bryg. Paweł Sekura, bryg. Rafał Wypych
Zdjęcia: asp. Piotr Janiuk, SA PSP Poznań.