Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

Dnia 5 września 2016 r. na placu Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odbył się apel rozpoczynający rok szkolny 2016/2017. Podczas uroczystości Komendant Szkoły st. bryg. dr inż. Grzegorz Stankiewicz awansował na wyższe stopnie służbowe 9 kadetów oraz wręczył sekc. kdt Krystianowi Piesikowi Srebrną Odznakę Wzorowy Kadet Pożarnictwa za osiągnięcie bardzo dobrych wyników w nauce i służbie. Ponadto, za szczególne zaangażowanie w przygotowanie i realizację interdyscyplinarnych szkoleń, pt.: „Piesze patrole strażackie”, nagrodą Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej wyróżniony został mł. bryg. Krzysztof Prokopczyk. Po zakończonym apelu, w trakcie wystąpienia w sali audiowizualnej, Komendant Szkoły serdecznie przywitał wszystkich nowoprzyjętych słuchaczy życząc im powodzenia i dobrych wyników w zdobywaniu wiedzy oraz wytrwania na obozie unitarnym do czasu ślubowania, które nastąpi już za 2 miesiące. W dalszej część spotkania młodym strażakom przedstawiona została kadra dydaktyczno - wychowawcza i administracyjna Szkoły.

TT