Aktualności

Msza święta i Apel Pamięci z okazji Dnia Strażaka.

-
Święto 4 maja, które jako święto zawodowe zostało ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2005 roku, jest okazją do wyrażenia wdzięczności i uhonorowania wszystkich strażaków pełniących swoją służbę zawodowo w PSP i społecznie w OSP oraz pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej.
W dniu 6 maja 2024 roku o godz. 10.00 w Kościele Garnizonowym Wielkopolskich Strażaków pw. Serca Jezusowego i Św. Floriana w Poznaniu przy ul. Kościelnej 3 odprawiona została msza święta w intencji wszystkich strażaków i ich rodzin, a także kominiarzy, których patronem jest również św. Florian. Mszy świętej przewodniczył kapelan wielkopolskich strażaków - ks. Mateusz Drob. Następnie o godz. 12:00 na placu przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przy ulicy Masztalarskiej 3, złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową upamiętniającą poznańskich strażaków, którzy odeszli na wieczną służbę -"W hołdzie poznańskim strażakom za odwagę i ofiarność". 
Z ramienia kierownictwa Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, w uroczystości udział wzięli Komendant Szkoły st. bryg. Andrzej Zajączkowski oraz p.o. Zastępca Komendanta Szkoły st. bryg. Artur Banasiak.

Pełny tekst opracowania dostępny jest na stronie KW PSP POZNAŃ
Opracowanie: bryg. Rafał Wypych, na podstawie informacji zawartych na stronie KW PSP Poznań
Zdjęcia: mł. asp. Martin Halasz, KW PSP Poznań.