nadbryg. Arkadiusz Przybyła z wizytą w Szkole Aspirantów.

3 marca 2022 roku Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Arkadiusz Przybyła przebywał na terenie obiektu dydaktycznego Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Głównym celem wizyty była kontrola odbywającego się szkolenia dla trenerów z zakresu obsługi nowego systemu SWD PSP. nadbryg. Arkadiusz Przybyła wspólnie z Komendantem Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu st. bryg. Maciejem Zdęgą, zapoznał się z przebiegiem realizowanego szkolenia. Warto przy okazji wspomnieć, że zajęcia programowe realizowane są w układzie 10 godzin lekcyjnych w ciągu 5 dni szkolenia. W szkoleniu udział biorą funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z terenu całego kraju, którzy będą szkolić użytkowników nowego systemu na terenie swoich macierzystych jednostek.

Opracowanie: mł. bryg. Rafał Wypych
Zdjęcia: st. sekc. kdt  Łukasz Rutkowski