Narada koordynatorów prewencji społecznej.

W dniach 17 -19 października br. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Bornem Sulinowie, odbyła się narada szkoleniowa koordynatorów prewencji społecznej. Uroczystego rozpoczęcia dokonała Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Społecznej Biura Komendanta Głównego PSP, mł. bryg. Teresa Tiszbierek wraz z Naczelnik Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia KW PSP w Szczecinie, mł. bryg. Magdalena Bugiel.

Podczas trzydniowego spotkania w zakresie działalności prewencji społecznej poruszono następujące zagadnienia:
- omówienie bieżących spraw oraz sposobów przedstawiania kwartalnych statystyk z zakresu prewencji społecznej,
- przeprowadzono wymianę doświadczeń w aspekcie realizacji zadań z zakresu prewencji społecznej na terenie poszczególnych województw,
- omówiono podział zadań na poszczególne województwa w zakresie opracowania materiałów dydaktycznych.

Ważnym elementem narady była prezentacja trzech sal ognik zlokalizowanych na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Z ramienia SA PSP w Poznaniu udział w naradzie wzięła st. kpt. Emilia Pałubicka-Florczak - szkolny koordynator prewencji społecznej.

Opracowanie: st. kpt. Emilia Pałubicka-Florczak, bryg. Przemysław Berus,
Zdjęcia: st. kpt. Emilia Pałubicka-Florczak.