Narada "System wykrywania i alarmowania oraz wczesnego ostrzegania o zagrożeniach"

16 października br. w Szkole Aspiranów PSP w Poznaniu zakończyła się dwudniowa narada szkoleniowa ze specjalistami Urzędów Wojewódzkich zajmujących się problematyką wczesnego ostrzegania i alarmowania ludności. W naradzie wzięło udział 16 specjalistów UW z całego kraju oraz przedstawiciele Komendy Głównej PSP mł. bryg. mgr inż. Waldemar Maliński- Dyrektor Biura ds. Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej, st. kpt. mgr inż. Tomasz Kołodziejczyk, mgr inż. Leszek Foryś i mgr inż. Mariola Madej.
Tematyka narady obejmowała system ostrzegania w Polsce. Podczas zajęć warsztatowych w trzech grupach omówiono identyfikację przyczyn i skutków niedoskonałego działania systemu ostrzegania. Określono możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii. Opracowano listę działań mających na celu podniesienie świadomości społecznej z zakresu alarmowania ludności o zagrożeniach. Określono i zdefiniowano sygnały alarmowe. Zaprezentowano również ramowy wykaz przedsięwzięć do realizacji w ramach projektu wdrażania nowych technologii.
Organizatorem narady szkoleniowej był Wydział Planowania Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej w KG PSP w Warszawie we współpracy ze Szkołą Aspirantów PSP w Poznaniu.
MU