Negocjacje na najwyższym poziomie

- Z ogromnym zaangażowaniem, otwarty na wiedzę pożarniczą, ale także dzielenie się własnym doświadczeniem, Nieetatowy Zespół Negocjatorów Policyjnych KWP w Poznaniu, przeszedł pod okiem wykładowców Szkoły oraz instruktorów SPAP w Poznaniu, w dniach 4-6 kwietnia br., szkolenie wysokościowe. Trzy intensywne dni zostały poświęcone technikom zapewniającym bezpieczeństwo podczas negocjacji na wysokościach. Ćwiczenia obejmowały pracę w koszu drabiny pożarniczej, na dachu oraz negocjacje z budynku wielokondygnacyjnego. Poruszono również zagadnienia dotyczące substancji pożarowo niebezpiecznych oraz ratownictwa medycznego. Współpraca miedzy wielkopolskimi negocjatorami policyjnymi i Szkołą przynosi wymierne efekty dla obu stron. W lutym br zrealizowano pod przewodnictwem Koordynator Zespołu szkolenie z prenegocjacji policyjnych dla kadetów i słuchaczy aspiranckiego studium zaocznego, które wpisało się w niszę edukacyjną szkolenia pożarniczego i wzbudziło zainteresowanie audytorium. Kolejnym krokiem we współpracy było wspólne zorganizowanie szkolenia wysokościowego. Stało się ono platformą wymiany wiedzy między służbami spotykającymi się często na miejscu zdarzeń oraz przestrzenią do opracowania następnych projektów szkoleniowych. Nasuwają się wnioski, że istnieje żywotna potrzeba wymiany doświadczeń, by w ten sposób podnosić efektywność współpracy naszych służb w sytuacjach kryzysowych o bardzo zróżnicowanym charakterze.
AN