Aktualności

Noc zawodowców

-

W dniu 4 października 2019 r. wzięliśmy udział w NOCY ZAWODOWCÓW. To przedsięwzięcie, które ma celu promocję szkolnictwa branżowego i technicznego. Pomysłodawcą i inicjatorem jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu.

W tym przedsięwzięciu nie zabrakło akcentów strażackich. Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu wzięła czynny udział, gdzie promowała zawód strażak i technik pożarnictwa oraz zasady kształcenia się w szkołach pożarniczych.

Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu gościła w Zespole Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu przy ul. Przełajowej 4. Zaplanowano szereg atrakcji związanych z promocją zawodu oraz punkt informacyjny umożliwiający pozyskanie wiedzy o nauce bezpośrednio od kadry i kadetów. 

Przypomnijmy NOC ZAWODOWCÓW to doskonała okazja do spotkania i rozmowy zarówno z nauczycielami, uczniami szkół kształcących w różnych zawodach oraz z pracodawcami. Akcja skierowana jest głównie do uczniów ostatnich klas szkół średnich, a także ich rodziców, którzy stają przed dylematem wyboru dalszej ścieżki edukacji. NOC ZAWODOWCÓW ma za zadanie pokazać, że szkoła, która daje zawód, to dobry wybór, bo daje szerokie perspektywy na dalszą karierę zawodową.

Szczegóły na: www.noczawodowcow.pl oraz Facebook

Opracowanie: bryg. Tomasz Wiśniewski - Zastępca Komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu
Zdjęcia: st. kpt. Agnieszka Nawrocka - SA PSP Poznań


Galeria