Obchody 83. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

83 lata temu rozpoczęła się II wojna światowa. 1 września 1939 roku wojska niemieckie przekroczyły granice Polski rozpoczynając II Wojnę Światową. W czwartek 1 września 2022 roku  w Poznaniu, jak i w wielu miejscach naszego kraju, odbyły się uroczystości związane z obchodami 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz obchody Dnia Weterana. Tegoroczne obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w Bazylice św. Józefa w Poznaniu. Po Mszy Świętej uczestnicy udali się pod Pomnik Armii Poznań gdzie odbył się apel pamięci, wystąpienia gości oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem.
W uroczystościach z ramienia kadry kierowniczej Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, udział wziął Komendant Szkoły, st. bryg. Maciej Zdęga.
Opracowanie: mł. bryg. Rafał Wypych, zdjęcia: Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

W związku z obchodami 83. rocznic wybuchu II wojny światowej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowało kampanię promocyjno-informacyjną. Jej celem jest dotarcie do możliwie szerokiego grona odbiorców w kraju i zagranicą z przekazem o losach, tragedii
i stratach państwa polskiego poniesionych w wyniku II wojny światowej. Hasłem przewodnim akcji jest #bezprzedawNIEnia.  Szczegóły kampanii dostępne są pod adresem: https://www.gov.pl/web/kultura/bezprzedawnienia