Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w CSWL w Poznaniu.

W dniu 11 listopada 2022 roku odbyły się w Poznaniu uroczyste obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczne uroczystości pod patronatem wicepremiera, ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Ojczyzny w Farze Poznańskiej. Część oficjalna uroczystości odbyła się na placu w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu i rozpoczęła się o godz. 11:00 wciągnięciem flagi państwowej na maszt oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. W dalszej części Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie tego święta dla Polaków, a upamiętnieniem wszystkich tych, którzy oddali swoje życie za wolną Ojczyznę był Apel Pamięci i wystrzały armatnie. Uroczystości zakończyła defilada pododdziałów, m.in. kompanii honorowej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej pod dowództwem st. kpt. Łukasza Stachowiaka oraz kompanii honorowej Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu i koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych.
Pełny tekst opracowania dostępny jest na stronie KW PSP w Poznaniu.

Z ramienia Kierownictwa SA PSP w Poznaniu, udział w uroczystościach wziął Komendant Szkoły, st. bryg. Maciej Zdęga.

Opracowanie i zdjęcie: bryg. Przemysław Berus, na podstawie informacji zawartych na stronie KW PSP w Poznaniu.