OBÓZ UNITARNY 2021

W dniu 1 września 2021 roku przywitaliśmy w murach Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu 90 słuchaczy XXXI Dziennego Studium Aspirantów. Zgodnie z tradycją Szkoły - słuchacze pierwsze tygodnie pobytu w Szkole spędzą na poligonie w Luboniu w ramach obozu przygotowawczego. W ramach zajęć na poligonie słuchacze zapoznają się miedzy innymi z zasadami BHP, służbą wewnętrzną oraz podstawowym sprzętem używanym w działaniach ratowniczych. W godzinach popołudniowych planowane są zajęcia pozalekcyjne, na których słuchacze będą uczyli się musztry, zasad właściwego zachowania się oraz utrwalali wiedzę zdobytą na zajęciach. Podczas obozu w warunkach poligonowych każdy słuchacz musi nauczyć się pokonywania swoich słabości oraz współdziałania w grupie co jest niezbędne w późniejszej pracy strażaka. W trakcie obozu unitarnego uczestnicy są zakwaterowani w namiotach. Rytm życia wyznacza im określony regulaminem tok dnia.
Wszystkim słuchaczom rozpoczynającym naukę w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu życzymy wytrwałości i dobrych wyników w nauce.

Opracował: st. bryg. Tomasz Nowicki, SA PSP Poznań
Zdjęcia: st. bryg. Tomasz Nowicki, SA PSP Poznań