Ostatni dzień służby bryg. Adama Gimzickiego

25 lutego 2022 roku było ostatnim dniem służby Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu bryg. Adama Gimzickiego.

bryg. Adam Gimzicki służbę w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu rozpoczął 26 sierpnia 1996 roku jako kadet IV turnusu studium dziennego. Przez cały czas wierny placówce, która go wykształciła, pełnił służbę na stanowiskach:
  • 1998-2001 w Wydziale Działań Ratowniczo-Gaśniczych na stanowisku dowódcy zastępu,
  • 2001-2006 w Wydziale Kształcenia na stanowisku instruktora i starszego instruktora,
  • 2006-2020 w Wydziale Działań Ratowniczo-Gaśniczych na stanowisku dowódcy zmiany,
  • 2020-2021 w Szkolnej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej na stanowisku zastępcy dowódcy jednostki,
  • 2021-2022 w Szkolnej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej na stanowisku dowódcy jednostki.

Adam przez 26 lat służby w Naszych szeregach brał udział w wielu szkoleniach, ćwiczeniach i manewrach oraz czynnie uczestniczył w wielu akcjach ratowniczych, często kierował działaniami ratowniczymi, za co był wielokrotnie odznaczany, nagradzany i awansowany przez przełożonych.

W śród odznaczeń posiada :
  •      Brązowy Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa",
  •      Brązową Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej,
  •      Brązowy i Srebrny Medal za Długoletnią Służbę nadawany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Dziękujemy Ci Adamie za Twój profesjonalizm, zaangażowanie i partnerstwo. Zawsze służyłeś radą, pomocą, zawsze można było na Ciebie liczyć. Wychowałeś ponad 2100 kadetek i kadetów studium dziennego szkoły, brałeś udział w niezliczonej liczbie interwencji, zabezpieczałeś niejedną imprezę masową rangi krajowej i międzynarodowej, pomogłeś niezliczonej liczbie poszkodowanych.

Życzymy pomyślności i odwagi w spełnianiu marzeń na zasłużonej emeryturze!

Opracowanie: mł. bryg. Łukasz Kwas, SA PSP Poznań
Zdjęcia: mł. bryg. Łukasz Kwas, SA PSP Poznań