OTRZĘSINY 2013

- Dzisiaj na nowoprzyjętych do naszej Szkoły słuchaczy czekała swoista próba - otrzęsiny - tak nazywany jest dzień, w którym młodzi adepci sztuki pożarniczej poddawani są różnym próbom sprawnościowym na torze przeszkód, a wykonywanym ćwiczeniom niejednokrotnie towarzyszy sprawdzian ze świeżo nabytych wiadomości zawodowych. Wpisany od wielu lat w tradycję naszej Szkoły dzień przygotowany został przez starszych kolegów-kadetów pod nadzorem pani bryg. Urszuli Fietz-Strychalskiej. Wiedza teoretyczna, wydolność i sprawność fizyczna oraz umiejętność pokonywania słabości były niezbędne przy zaliczaniu poszczególnych  etapów próby. Tor przeszkód sprawnościowych połączony ze sprawdzeniem nabytej wiedzy jest formą zmagania się słuchacza z samym sobą. Po zaliczeniu wszystkich prób na słuchaczy czekał święty Florian, który dokonał uroczystego pasowania słuchaczy na  Strażaków. W postać świętego Floriana wcielił się bryg. Tomasz Nowicki. Dzień przepełniony potem ale i śmiechem, poświęcony tej niezwyczajnej próbie zakończył się wspaniałą grochówką „z wkładką”, którą przygotowała szkolna kuchnia.

PN